WPŁYW ŚWIATŁA NIEBIESKIEGO NA STARZENIE SKÓRY

Cyfrowe starzenie się jest powiązane z przedwczesnym starzeniem się skóry. Dotyczy to przedwczesnego starzenia się skóry spowodowanego światłem ekranu. Niestety jest to integralna część dzisiejszego świata, gdyż praca przed komputerem, korzystanie ze smartfonów i oglądanie telewizji jest niemalże niezbędne. Ale w jaki sposób światło ekranu faktycznie powoduje przedwczesne starzenie się skóry?

Urządzenia cyfrowe emitują tak zwane promienie HEV. Termin ten oznacza promienie widzialne o wysokiej energii, które wnikają głębiej w skórę niż na przykład promienie UV. Tzw. Niebieskie światło może powodować niewyraźne widzenie, bóle głowy i migreny, czego być może sama doświadczyłaś. 

A zmarszczki i zmęczona skóra: czy światło ekranu sprzyja starzeniu się skóry? Na to pytanie można teraz odpowiedzieć zdecydowanie: „Tak”.

Niebieskie światło, promieniowanie HEV wnika głęboko w dolne warstwy skóry i może powodować powstawanie wolnych rodników, które powodują szybsze starzenie się komórek skóry. Komórki ulegają zatem uszkodzeniu od wewnątrz, co objawia się upośledzoną regeneracją i spadkiem elastyczności skóry oraz plamami pigmentacyjnymi. Naturalna bariera ochronna skóry zostaje trwale zaatakowana, dzięki czemu inne szkodliwe substancje łatwiej wnikają w głąb skóry. W ofercie PHYRIS znajdziesz produkty do codziennej pielęgnacji skóry z linii FoRest, kosmetyki z filterm HEV, które wzmacniają jej własne funkcje ochronne i zapobiegają wpływowi szkodliwych zanieczyszczeń środowiska na skórę.

Składnik, który wykazuje takie działanie to ekstrakt z mchu ( physcomitrella patens ). Zawiera on receptory światła niebieskiego, fototropiny. Są to flawoproteiny, które absorbują światło niebieskie i neutralizują wolne rodniki. W kosmetykach Phyris stosujemy innowacyjny MossCell Tec - unikalny ekstrakt pozyskiwany z komórek mchu, pierwszy na rynku składnik aktywny pozyskiwany metodami bio technologicznymi z hodowli tkankowych mchu. Badania in vitro i kliniczne wykazały, że ten ekstrakt pomaga przystosować się do zmian klimatycznych i nadmiernego promieniowania HAV. Dodatkowo po zastosowaniu widać wzrost nawilżenia i stymulację funkcji ochronnej skóry. Już po 2 tygodniach stosowania widać zmiany w głębokości zmarszczek i wzroście poziomu sprężystości skóry.

Składnik ten jest TUTAJ w kosmetykach PHYRIS z Linii FoREST 

Jak dodatkowo chronić się przed niebieskim światłem?

Pierwsza wskazówka, jest jasna: ogranicz korzystanie z urządzeń cyfrowych i spędzaj więcej czasu offline. Jeśli dużo pracujesz na komputerze, dobrym pomysłem będzie filtr niebieskiego światła, który możesz aktywować dla swojego urządzenia. Ma on pomóc w blokowaniu fal promieniowania i filtrowaniu światła HEV.

Chroń oczy, nosząc okulary z filtrem światła niebieskiego, które można kupić bez recepty lub zamówić online.

Oprócz kremu z filtrem HEV, skóry ważna jest również zbilansowana dieta, która dostarcza organizmowi antyoksydantów, które wspierają układ odpornościowy, a jednocześnie chronią naszą skórę przed cyfrowym starzeniem. Najlepsze pożywienie to orzechy, jagody, brokuły, awokado i owoce cytrusowe, gdyż zawierają dużo antyoksydantów.

Działaj wielopoziomowo by zobaczyć efekty!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl