JAK STOSOWAĆ LATEM OCHRONĘ PRZED UV

W zależności od rodzaju skóry, możesz zrelaksować się na słońcu przez 5 do 30 minut bez pielęgnacji. W końcu słońce robi w tym czasie dobre rzeczy: produkuje ważną witaminę D. Czas samoobrony zawsze odnosi się do znormalizowanego wskaźnika UV 8.

Typ skóry 1: Typ celtycki
Kolor skóry bardzo jasny/blady
Kolor oczu = przeważnie niebieski
Kolor włosów = rudy
oparzenie słoneczne = natychmiast
Samoobrona = 15 min
☀ Zalecany SPF = 30 - 50+

Typ skóry 2: typ północnoeuropejski
jasny kolor skóry
Kolor oczu = niebieski, zielony, szary
Kolor włosów = blond
Oparzenie słoneczne = szybko
Samoobrona = 20 min 

☀ Zalecany SPF = 20 - 50

Typ skóry 3: Typ mieszany
Kolor skóry jasnobrązowy
Kolor oczu = szary, brązowy
Kolor włosów = ciemny blond
Oparzenia słoneczne = rzadkie
Samoobrona = 30 min

☀ Zalecany SPF = 15 - 30

Typ skóry 4: typ południowy
kolor skóry brązowy
Kolor oczu = ciemny
Kolor włosów = ciemny
Oparzenia słoneczne = rzadkie
Samoobrona = ok. 40 min
☀ Zalecany SPF = 10 - 15

Jeśli nie jesteś pewien, jaki masz typ skóry zapytaj swojego kosmetologa lub dermatologa

Jak znaleźć LSF (SPF), który Ci odpowiada?

Federalny Urząd Ochrony przed Promieniowaniem podaje następujący przykład: „Współczynnik ochrony przeciwsłonecznej 20 oznacza na przykład, że teoretycznie możesz przebywać na słońcu 20 razy dłużej, zanim doznasz poparzenia słonecznego, niż gdybyś był wystawiony na słońce bez ochrony. - na przykład czas ochrony wynosił dziesięć minut, a współczynnik ochrony przeciwsłonecznej wynosi 20, więc teoretycznie można wystawiać się na słońce przez 10 minut * 20 = 200 minut (około trzech godzin) bez poparzenia słonecznego. Ta formuła pomoże ci określić prawidłowy czas nasłonecznienia:

Współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF) x własny czas ochrony danego typu skóry = maksymalny czas przebywania na słońcu

Jednocześnie Federalny Urząd Ochrony przed Promieniowaniem przestrzega przed poczuciem bezpieczeństwa z filtrem przeciwsłonecznym – niezależnie od współczynnika ochrony przeciwsłonecznej i efektu ochronnego – oraz przedłużaniem pobytu na słońcu wedle własnego uznania. „Okres ochrony wydłużony zgodnie z wyznaczonym współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej powinien być zatem generalnie wykorzystany maksymalnie do 60 procent!”, Według Urzędu Federalnego.

Ile kremu z filtrem nałożyć, aby zapewnić optymalną ochronę skóry?
Bardzo łatwo. Weź łyżki! Metodą łyżkową według Federalnego Urzędu Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności można znaleźć odpowiednią ilość kremu przeciwsłonecznego na twarz i ciało osoby dorosłej, która wynosi około 3 łyżek. Rozprowadzić krem przeciwsłoneczny z odpowiednim współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej równomiernie na obszarach, które mają być chronione. I bądź ostrożny: podczas nakładania kremu zwracaj szczególną uwagę na słoneczne części skóry, takie jak czoło przy linii włosów, nos, uszy i ramiona.

Twarz: 1 łyżeczka
Szyja: ½ łyżeczki
Ramiona: po ½ łyżeczki
Górna część ciała: 2 łyżeczki
Nogi: po 1 łyżeczce
Krem po zabiegu jest obowiązkowy. Z jednej strony, jeśli przebywałeś na słońcu przez długi czas i nadużywałeś współczynnika ochrony przeciwsłonecznej. Z drugiej strony zawsze należy nakładać krem po wyjściu z wody. Ponieważ nawet jeśli krem przeciwsłoneczny jest oznaczony jako wodoodporny, wiele z efektu ochronnego jest tracone.

Dzieci i niemowlęta mają własne zalecenia dotyczące ochrony przeciwsłonecznej i specjalne filtry przeciwsłoneczne.

Jak długo przed opalaniem stosować kremy z filtrem?
Jeśli wyczerpałeś już naturalny czas ochrony swojej skóry, powinieneś zastosować ochronę 30 minut przed wyjściem na słońce. W ten sposób dajesz filtrom przeciwsłonecznym z chemicznymi czynnikami ochronnymi możliwość rozwinięcia ich działania. Inaczej jest w przypadku kremów do opalania, w których zastosowano filtry o działaniu mineralnym; te chronią natychmiast.

Kolejność aplikacji jest taka: pielęgnacja na dzień - ochrona przeciwsłoneczna - makijaż. Krem z filtrem najlepiej nakładać pod makijaż, ale nad pielęgnację na dzień. Pozostaw krem przeciwsłoneczny do wchłonięcia przez około 15 minut, aby skóra dobrze wchłonęła składniki aktywne. Następnie nałóż makijaż.

Teraz jesteś gotowa do bezpiecznego plażowania ! :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl