Jesienna witalizacja skóry kwasami

Jesień to idealny czas na silniejszą regenerację naskórka. Po lecie pojawia się na twarzy wiecej zmarszczek ze względu na silne działanie słońca.

Kosmetyki z kwasami są coraz bardziej popularne i szeroko stosowane w pielęgnacji skóry. Kwasy w kosmetykach pełnią różne funkcje, w zależności od rodzaju kwasu, który jest używany. Oto kilka rodzajów kwasów, które są często wykorzystywane w kosmetykach do pielęgnacji skóry:

  1. Kwas salicylowy: Jest to kwas beta-hydroksylowy (BHA), który penetruje pory skóry i pomaga w odblokowaniu zaskórników. Jest często stosowany w produktach do pielęgnacji skóry trądzikowej i tłustej.

  2. Kwas glikolowy: To kwas alfa-hydroksylowy (AHA), który pomaga złuszczać martwe komórki skóry, ujednawiać koloryt skóry i poprawiać jej teksturę. Jest często stosowany w produktach przeciwstarzeniowych.

  3. Kwas mlekowy: Jest to inny rodzaj AHA, który pomaga w złuszczaniu naskórka i stymuluje odnowę komórkową. Może być stosowany w produktach do pielęgnacji skóry w celu wygładzenia i rozjaśnienia skóry.

Zobacz TUTAJ kosmetyki z kwasami AHA

4. Kwas askorbinowy (witamina C): Witamina C jest stosowana w kosmetykach w formie kwasu askorbinowego, który działa jako silny przeciwutleniacz. Pomaga w rozjaśnianiu skóry, redukcji przebarwień i poprawie elastyczności skóry . Zobacz pielęgancję TUTAJ

5. Kwas hialuronowy: Ten rodzaj kwasu jest stosowany w kosmetykach do nawilżania i poprawy elastyczności skóry. Pomaga w zatrzymaniu wody w skórze, co sprawia, że skóra staje się bardziej nawilżona i wygładzona. Zobacz kosmetyki TUTAJ

Przed rozpoczęciem stosowania kosmetyków zawierających kwasy, zawsze zaleca się przeprowadzenie testu skórnej reakcji, ponieważ nie każda skóra jest odpowiednia na każdy rodzaj kwasu. Istnieją również pewne wytyczne takie jak stosowanie kremów przeciwsłonecznych, aby chronić skórę przed promieniowaniem UV podczas używania produktów z kwasami, ponieważ skóra może stać się bardziej wrażliwa na słońce. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl